AVUSTURALYA / TAZMANYA / YENİ ZELANDA

BİZE YAZIN

AVUSTURALYA / TAZMANYA / YENİ ZELANDA

AVUSTRALYA / TAZMANYA / YENİ ZELANDA
2 ÜLKE / 7 ŞEHİR
Sydney (4) (Featherdale- Blue Mountains – Brisbane – Gold Coast) Hobart (2) (Port Arthur – Bruny Adası) / Melbourne (3) (Sovereign Hill Ballarat – Phillip Adası Cüce Penguenler)
Auckland (3) (Christchurch – Yüzüklerin Efendisi Hobbit Köyü)
15 KASIM 2019 CUMA: İSTANBUL (SABİHA GÖKÇEN) / DUBAİ
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour –Emirates Kraliyet Havayolları kontuarı önünde öğlen 12:30 da buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra EK120 no.lu sefer ile dünyanın en zengin, en modern emirliklerinden biri olan Dubai’ye 15:35’de hareket. Yaklaşık 4 saat 25 dakikalık bir uçuştan sonra yerel saat ile 21:00’de varış. (İstanbul / Dubai uçuşu Boeing 777 geniş gövdeli modern bir uçak ile gerçekleştirilecektir.) Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra EK 416 nolu sefer ile 22:40’da 1769 yılında ünlü İngiliz denizci Kaptan James Cook tarafından tesadüfen bulunmuş kıta olarak bilinen Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük ve dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilen Sydney’e hareket. Geceleme saat farkından dolayı uçakta (valizlerinizi Sydney’de alacaksınız).
16 KASIM 2019 CUMARTESİ: DUBAİ / SYDNEY
Yaklaşık 13 saatlik direkt bir uçuştan sonra yerel saat ile 19:30’da varış. (Avustralya’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde veya valizinizde açık yiyecek, açık meyve, paketi açılmış şekerleme ve çikolata bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük muhafızları’nın uygulayacağı cezai müeyyideden şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu değildir!!!) Havalimanında karşılanma ve bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra geceleme otelimizde.
17 KASIM 2019 PAZAR: SYDNEY
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra bu muhteşem güzellikteki şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında dünyaca ünlü deniz kabuğu şeklindeki Sydney Opera Binası (bu binayı mimarı bir restoranda peçete kağıdı üzerine çizip projelendirmiştir), Harbour Bridge, Darling Harbour, şehrin en hareketli bölgesi olan Kings Cross ile Sydney’e ilk gelen göçmenlerin mahalleleri olan Paddington ve Rocks, ata binenlerin gözde parkı Hyde Park, Centennial Park, Camp Körfezi, kıtanın ilk askeri kışlası olan Barracks, Noel’de ve yılbaşında binlerce insanın toplanıp eğlenceler düzenlediği, ayrıca surf ve dalgalara karşı büyük sandal yarışmalarının yapıldığı, barların, pubların, restoranların bulunduğu ünlü Bondi Beach, Tamarama Beach göreceğimiz yerlerden bazıları. Turdan sonra alışveriş yapmak ve dinlenmek için serbest zaman. Alışverişlerinizi Sydney’in büyük mağazalarından yapabilirsiniz. Ancak alışveriş yaparken sizlere tavsiyemiz Queen Victoria Building’e mutlaka uğramanızdır. Akşam yemeğinizi pubların ve barların yoğun olarak bulunduğu bölge olan Darling Harbour’da alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
18 KASIM 2019 PAZARTESİ: SYDNEY (BRISBANE / GOLD COAST)
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra (bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) havalimanına transer. Check-in işlemlerinden sonra (bugün pasaportlarınızı lütfen yanınıza alınız) yerel Virgin Blue Havayollarına ait bir sefer ile kıtanın doğu kıyısındaki en büyük 3üncü şehri olan, Queensland Eyaletinin başkenti, 2.100.000 kişilik bir nüfusa sahip tropik ortamı, üniversitesi ve müzeleriyle ünlü Brisbane’e hareket. 1 saat 30 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile önce bu güzel, düzenli şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Daha sonra Brisbane’e yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan kıt’a nın sörf başkenti ve 42 km lik uzun kumsallarıyla Miami’yi andıran havası ile Gold Coast’a Pasifik Otobanı üzerinden hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra varış. Gold Coast’ta öğle yemeğinizi deniz kenarında bulunan balık restoranlarından birinde alabilirsiniz. Burası sezonda sörf yarışmaları, gece hayatı, otelleri ve kumarhaneleri ile ünlü bir sayfiye yeridir. Gold Coast’ta tekne ile bir kanal turuda yapacağız. Akşamüzerine doğru Gold Coast Havalimanına transfer. Yerel havayollarına ait bir sefer ile Sydney’e hareket. Yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
19 KASIM 2019 SALI: SYDNEY
Sabah alınacak açık büfe kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük yemekli Blue Mountains turuna katılabilirler. Bu turumuzda ilk önce özel otobüsümüz ile bir doğal yaşam parkı olan ve kıtanın vahşi hayat tarzına en yakın olabileceğiniz, yer olarak da değerlendirebileceğimiz Featherdale’e gideceğiz. Burada kıtanın sembolü olan kanguruları, koalaları, wombad’leri ve çizgi filmi bulunan dünyaca ünlü Tazmanya Canavarını görerek bu hayvanları ellerinizle besleme imkanına sahip olacaksınız. Daha sonra Avustralya’nın en büyük kanyonunun mistik kokulu vahşi tabiatına hayran kalacaksınız. Ayrıca bir Aborijın (Avustralya yerlisi) efsanesi olan 3 Kız Kardeşler (3 Sisters) Kayalıklarını ve yeşille gökyüzü mavisinin birbirine karıştığı Mavi Dağları izleyeceksiniz. Geceleme otelimizde.
20 KASIM 2019 ÇARŞAMBA: SYDNEY / HOBART
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra Okyanusya Kıt’a sının en güneyinde bulunan ve Avustralya’nın bir parçası, muhteşem doğal güzelliklere sahip, ünlü Tazmanya Canavarı’nın vatanı sayılan, yüzyıllarca önce ülkenin ve İngiltere getirilen kürek mahkümlarının hapsedildiği ada olan Tazmanya’nın başkenti Hobart’a JQ 721 nolu sefer ile 10:35 de hareket ve 12:30 da varış. (Bugünkü Sydney / Hobart uçuşu daha farklı bir saatte ve başka bir havayolu ile olabilir) Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce Hobart şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
21 KASIM 2019 PERŞEMBE: HOBART
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği kesinlikle kaçırılmamasını tavsiye ettiğimiz Bruny Island Cruises (Bruny Adası Tekne Turu) programına katılabilirler. Bu turumuzda denizlerin 4x4 ü olarak adlandırılan 3 adet 300 beygirlik yürsek teknoloji deniz motorları ile desteklenmiş büyük 12,5 metre uzunluğunda zodiaclar’la özel bir kıyafet giyerek Güney Yarım Küre’nin en dik kayalıklarını, bölgeye özgü kürklü deniz foklarını, şişe burunlu yunusları, göç yolları üzerinde bulunan ve sadece bu bölgede sıkça görülebilen kambur balinaları, küçük penguenleri, deniz kartallarını, albatrosları ve daha bir çok çeşit deniz kuşu ile memeli deniz hayvanını görme imkanına sahip olacaksınız. (Bu turun gerçekleşebilmesi hava ve deniz şartlarına bağlıdır)  Geceleme otelimizde.
22 KASIM 2019 CUMA: HOBART / MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in işlemlerinden sonra JQ 730 nolu sefer ile saat 10:15 de Avustralya’nın (Okyanusya) doğu kıyısındaki en büyük 2.nci şehri olan Melbourne’a hareket ve 11:35 de varış. (Bugünkü Hobart / Melbourne uçuşu daha farklı bir saatte ve başka bir havayolu ile olabilir) Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Anzak Anıtı, Fitzroy Bahçeleri, Melbourne Müzesi, Kaptan Cook’un Evi, Botanik Bahçeleri, Kriket Sahaları, Olimpiyat Bölgesi, St Paul Katedrali, ünlü Flinders Caddesi ve tarihi Tren Garı göreceğimiz yerler. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüzeri alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
23 KASIM 2019 CUMARTESİ: MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği tam günlük muhteşem Sovereign Hill Ballarat ve Phillip Adası turuna katılabilirler. Bu tur sabah erken başlayıp gece geç saatte bitecektir. Her iki tur esnasında kıt’a ya ayak basan ilk Avrupa’lıların altın aradıkları Ballarat Kasabasını ziyaret edeceksiniz. Bu kasaba o yıllardan yapılan kasaba ile birebir aynı olup, burada yaşayanlar hal eski giysileri ile dolaşmaktadırlar. Öğle yemeğinizi tur esnasında New York Bakery adlı yerel bir restoranda alacaksınız (içki ve meşrubatlar hariç). Ardından hava karardığında cüce penguenler cennetine doğru yola alacağız. Phillip Adası yüzlerce kürklü deniz fokuna, koalaya ve çok geniş bir penguen kolonisine ev sahipliği yapmaktadır. Cüce penguenlerin akşam kıyıya çıkışlarını ve aile olarak nasıl yuvalarına döndüklerine çok çok yakından şahit olacaksınız. Akşam yemeğinizi The Fat Seagull adlı yerel bir restoranda aldıktan sonra (içki ve meşrubatlar hariç) otelinize döneceksiniz. Dolu dolu geçireceğinizi garanti ettiğimiz bu turları kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.
24 KASIM 2019 PAZAR: MELBOURNE
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
25 KASIM 2019 PAZARTESİ: MELBOURNE / AUCKLAND
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (bu sabah kahvaltı paket olarak alınacaktır) Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Havayolları’na ait yeni jenerasyon Airbus A-380 tipi çift katlı, QF 153 nolu sefer ile 11.55 de gün çizgisine en yakın ülkelerden, Polinezya kültürünün hem en renkli hem de son derece modern ülkesi Yeni Zelanda’nın kuzeyindeki en büyük şehir olan Auckland’a hareket ve yerel saat ile 17:30 da varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer. (Auckland’da pasapot ve gümrük işlemleri oldukça ağır ilerlemektedir. Bu konuda biraz sabırlı olmanızı rica ederiz.) (Yeni Zelanda’ya giriş yaparken lütfen üzerinizde veya valizinizde açık yiyecek, açık meyve, paketi açılmış şekerleme ve çikolata bulundurmayınız. Aksi durumda Avustralya gümrük muhafızları’nın uygulayacağı cezai müeyyideden şirketimiz ve rehber kesinlikle sorumlu değildir !!!) Odaların dağılımından sonra dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
26 KASIM 2019 SALI: AUCKLAND
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra olmadan önce Auckland şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuz esnasında Auckland Limanı ve Köprüsü, Şehir Katedrali, Marina, Üniversite Binası, Auckland Müzesi (45 dakikalık Maori Kültür Programı ve Dansları, Maori Galeri turları dahildir), Kelly Tarlton Sualtı Dünyası, Mission Point Bölgesi, şehrin tam içinde bulunan Eden Yanardağı, Parnell Village göreceğimiz yerler. Turdan sonra alışveriş yapmak, dinlenmek ve çevreyi tanımak için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Balina ve Yunus Safarisi turuna iştirak edebilirler. (Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz, ancak yoğun sezon olduğundan ötürü rezervasyonları önceden yapmak gerekmektedir) Alışverişlerinizi Auckland’ın en şık bölgesi Parnell Village’dan yapabilirsiniz Geceleme otelimizde.
27 KASIM 2019 ÇARŞAMBA: AUCKLAND (CHRISTCHURCH)
Sabah erkenden alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. (Bu sabah kahvaltı paket olarak alınabilir) (Bugün için lütfen pasaportlarınızı yanınıza alınız) Check-in işlemlerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Christchurch’e hareket. Yaklaşık 1 saat 20 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile gezimize başlayacağız. İngiltere dışındaki küçük bir İngiltere gibi olan, Victoria ve Edward tarzı binaların ve parkların çevrelediği bu şehirdeki turumuzda, Lyttleton tüneli, Remembrance Köprüsü, Christchurch Katedrali, Canterbury Müzesi ve 30 hektarlık bir alana kurulmuş botanik bahçe göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca şehir turumuz esnasında ünlü Uluslararası Kutup Merkezi’ni ziyaret edip Avon Nehri üzerinde Punt diye adlandırılan eski İngiliz tipi küçük sandallarla hoş bir gezinti yapacağız. Uluslar arası Kutup Merkezi 1950’den beri Amerikan Hükümeti’nin güney kutbunda yaz yaşandığı sırada yürüttüğü çalışmaların sergilendiği müzeyi ziyaret edecek ve Christchurch’de ki Antartik bağ, (1900’lerde Kaptan Scott’un Lyttelton’dan başlamak suretiyle güney kutbuna yaptığı gezi ile başlar.) Güney kutbundaki donmuş hayatı anlamlandırmanızı sağlayacaktır. Bu tur esnasında kutup bölgesindeki yaşam şartlarını yakından tanıma fırsatı bulabileceksiniz. Sonrasında ayaklarımızın yerden kesileceği “ Gondola” teleferiğine binerek şehrin nefis kuşbakışı manzarasına şahit olacaksınız. Turdan sonra alışveriş için serbest zaman. Akşam havalimanına transfer. Yerel havayollarına ait bir sefer ile Auckland’a hareket ve 1 saat 20 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
28 KASIM 2019 PERŞEMBE: AUCKLAND (HOBBIT KÖYÜ) / DUBAİ
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra otelimizden check-out ve son alışverişler için serbest zaman. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği dünyada sinema tarihinin en pahalı seri filmlerinden Yüzüklerin Efendisinin topraklarında Hobbit karakterlerinin köyünü ziyaret edebilirler. Burada film çekimleri esnasındaki bazı hileleri, Hobbit Çukurlarını, Yeşil Ejderha Hanını, Değirmen ve film için yapılmış diğer yapıları göreceksiniz. Öğle yemeğinizi filmde Hobbitlerinde filmde yemeklerini yedikleri Yeşil Ejderha restoranında alacaksınız. Akşamüzeri havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Kraliyet Havayolları’na ait yeni jenerasyon, çift katlı Airbus A-380 tipi, EK 449 nolu sefer ile 21:15 de Dubai’ye hareket. Saat farkından dolayı geceleme uçakta.
 
29 KASIM 2019 CUMA: DUBAİ / İSTANBUL ( SABİHA GÖKÇEN )
Sabah yerel saat ile 05:25’de Dubai’ye varış. Dubai’de yapılacak aktarma esnasında havalimanının içerisinde bulunan Marhaba Lounge’da misafirimiz olarak dinlenebilir ve zengin free shoplardan alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra EK 119 no.lu sefer ile 09:55’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 14:00 de Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu.


*İstanbul Sabiha Gökçen / Dubai / Sydney – Auckland / Dubai / İstanbul Sabiha Gökçen arası Emirates Kraliyet Havayolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti.
*Sydney / Brisbane – Gold Coast / Sydney / Hobart / Melbourne / Auckland / Christchurch / Auckland arası yerel Qantas, Virgin Blue veya başka yerel havayolları ile ekonomi sınıfı tek yön uçuşlar.
*Emirates Kraliyet Havayolları havalimanı ve güvenlik vergileri.
*Yerel havayollarının tek yön uçuşlarında ki havalimanı vergileri.
*Sydney’de 4 gece Arts Hotel’de, Hobart’ta 2 gece Rydges Hotel’de, Melbourne’da 3 gece Best western Melbourne City Hotel’de, Auckland’da 3 gece Best Western President Hotel’de veya bir benzerlerinde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.
*Programda belirtilen her şehirde yarımşar günlük panoramik şehir turları.
*Tam günlük panoramik Brisbane ve Gold Coast turları. (Gold Coast’ta kanal turu dahil)
*Tam günlük panoramik Christchurch turu.
*Christchurch’de tam günlük panoramik şehir turu.
*Uluslar arası Kutup Merkezi, Gondola Teleferiği, Maori Performansı, Auckland Müzesi, Melbourne Müzesi, Captain Cook’un evi giriş ücretleri ve Avon Nehrinde Punt tipi tekneler ile gezi dahildir.
*Her şehirde havalimanı / otel / havalimanı transferleri.
*Panoramik şehir turları esnasında Sydney Opera Binası, Melbourne Müzesi, Captain Cook’s Cottage, Auckland’da Auckland Müzesi, Maori Performansı ve Gösterisi,  Kelly Tarlton’s Su Altı Müzesi giriş ücretleri.
*Tecrübeli Three Season rehberlik hizmetleri.
*Türsab zorunlu seyahat sigortası.


Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar.(Telefon, minibar, kurutemizleme, vs.)
*Kişi başına 15 YTL tutan yurt dışı çıkış konut fonu bedeli.
*Avustralya ve Yeni Zelanda vize ücretleri (Vize ücretlerini bürolarımızdan öğrenebilirsiniz)