TRANS SİBİRYA EKSPRESİ İLE RÜY YOLCULUK 5799 €'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

BİZE YAZIN

TRANS SİBİRYA EKSPRESİ İLE RÜY YOLCULUK 5799 €'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

4 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı 4.599 Euro
3 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı 4.999 Euro
2 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA Kişi başı 5.799 Euro
1 KİŞİLİK KOMPARTIMANDA                7.999 Euro

Moskova’dan başlayan, Sibirya ovalarından, muazzam Baykal Gölü’nün maviliklerinden geçerek Moğol
Bozkırlarına uzanan unutulmaz bir macera…UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde bulunan bir çok tarihi eser, Baykal Gölü’nde muhteşem bir tekne gezisi, Moğolistan’da Gercamp çadırlarında konaklama, yol boyunca keyifli manzaralar, değişik lezzetler… Dünya’nın üçte birini keşfedeceğiniz hayatınızın yolculuğu sizi bekliyor…
14 MAYIS 2020 PERŞEMBE: MOSKOVA – OTEL KONAKLAMASI 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Three Season Tour – THY kontuarı önünde sabah 05:00’de buluşma. Three Season Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Daha sonra THY’ye ait TK 413 no.lu sefer ile saat 07:50’de Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 10:40’da varış (Uçak saatleri değişebilir!) Havalimanında karşılanma sonrası düzenleyeceğimiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranda alınacaktır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Yerel restoranda alacağımız akşam yemeği sonrası geceleme otelde. 
15 MAYIS 2020 CUMA: MOSKOVA - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kremlin Sarayı ve altın kaplamalı kubbeleri ile meşhur katedralleri göreceğimiz turumuza başlıyoruz. Tur sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyor ve ünlü şair Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği sonrası tren garına transfer oluyor ve maceralı yolculuğumuza

başlamak üzere, grubumuza ait olan vagonumuza yerleşiyoruz. Akşam saatlerinde trenin hareketi sonrası geceleme trende.
16 MAYIS 2020 CUMARTESİ: KAZAN - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA 
Kompartımanımızda alacağımız sabah kahvesi sırasında trenimiz Tataristan’ın başkenti Kazan’a varıyor. Trende kahvaltı sonrası şehri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Tarihi oldukça eskilere dayanan bu güzel şehirde; Tatar Camileri, Ortodoks katedralleri, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Kazan Kremlin’i, Kul Şerif Cami, Süyümbike Kulesi göreceğimiz önemli yerler arasında. Tatar mutfağının değişik lezzetlerini tadabileceğiniz öğle yemeği sırasında yemek tarifleri ve yemeklerin yapılışını canlı olarak görme imkanına sahip olacağız. Yemek sonrası Kazan’ın trafiğe kapalı ünlü Bauman Caddesi’nde alışveriş ve keşif için serbest zamanımız olacak. Akşam yemeği şehir merkezinde yerel restoranda alınacak ve tekrar tren garına transfer olacağız. Geceleme trende.   
17 MAYIS 2020 PAZAR: EKATERINBURG – OTEL KONAKLAMASI 
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın en önemli finans, endüstri ve kültür merkezlerinden biri olan Ekaterinburg şehrine varıyoruz. Trenden ayrılarak otelimize yerleşiyor ve öğle yemeği sonrası şehir turu için hareket ediyoruz. Çar Petro tarafından 1723 yılında kurulan şehir konumu ve büyüklüğü nedeni ile Ural Bölgesi’nin başkenti kabul edilir. Ekaterinburg şehir turu esnasında; 1918’de son Çar II. Nikolay ve ailesinin öldürüldüğü yerde yapılan “Kan üstündeki Katedral” Avrupa ve Asya sınır noktası, ülkenin ve şehrin önemli kutsal sembollerinden 7 Şapelli Ganina Yama görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği şehir merkezinde yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.
18 MAYIS 2020 PAZARTESİ: EKATERINBURG - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Ekaterinburg turumuza devam ediyoruz. İlk olarak şehirde bulunan üniversiteye bağlı Jeoloji Müzesini ziyaret edecek ve burada Ural Dağları’nda bulunan değerli taşlar ile ilgili bilgiler alacağız. Urallar Dünyanın nadir ve sadece bu bölgeye özel taşların çıkartıldığı önemli bir bölgedir. Müze ziyaretimizin ardından şehrin dışında Berezovsky Kasabası’nda bulunan Rusya’nın ilk altınının çıkarıldığı maden ocaklarına gidiyoruz. Burada altın’ın tarihçesi ve çıkarılışı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında ise keyifli bir deneyim sizleri bekliyor. Ustasından dinleyerek aldığımız bilgiler ile kendi altınımızı bulmaya çalışacağız. Belki de kendi altınınızı bulma şansına sahip olacaksınız. Öğle yemeği tur esnasında yerel restoranda alınacaktır. Bu keyifli tecrübenin ardından şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeği aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trende.
19 MAYIS 2020 SALI: NOVOSIBIRSK – OTEL KONAKLAMASI 
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası Yol boyunca Batı Sibirya Ovaları, Sibirya’nın uçsuz bucaksız stepleri, geçtiğimiz küçük kasaba ve köylerdeki yerel yaşam manzaraları eşliğinde keyifli bir yolculuk yapacağız. Öğle yemeği trenimizin restoranında alınacak. Akşam üzeri  Sibirya’nın en büyük şehri ve başkenti Novosibirsk’e varıyor ve buradaki otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra akşam yemeği ve geceleme otelde. 
20 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA: NOVOSIBIRSK - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası, çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Novosibirsk’i keşfetmek üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız Novosibirsk’in 30 km dışında bulunan akademi şehri Akademgorodok. Bütün bilim dallarının temsil edildiği ve “Bilimin Vatikanı” olarak adlandırılan Akademgorodok dünyanın tek bilim şehridir. Buradaki gezimize Guiness rekorlar kitabına dünyanın en bilimsel caddesi olarak girmiş olan Lavrentiev Caddesi ile başlayacağız. Daha sonra Arkeoloji ve Etnografi Enstitüsü’nde bulunan Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyor ve Profesörler Evi’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası eski Transsibirya trenlerinin sergilendiği Açık Hava Tren Müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra
Novosibirsk’e dönüyor ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göğe Yükseliş Katedrali, Kızıl Cadde, dünyanın en büyük opera binasının bulunduğu Lenin Meydanı, eski ahşap evlerin bulunduğu Gorki Caddesi, Rusya’nın coğrafi merkezi sayılan Aziz Nikolas Katedrali, Ob Nehri Rıhtımı ve renkli Sibirya Çiftlik Pazarı görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeğini yerel restoranda alıyor ve tren garına transfer oluyoruz. Geceleme trende.
21 MAYIS 2020 PERŞEMBE: KRASNOYARSK - TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası Krasnoyarsk şehrine varıyoruz. Krasnoyarsk, Sovyet döneminin kapalı şehirlerinden biriydi. Bu güzel şehir Yenisey Nehri’nin kıyısında yer alıyor. Yenisey Nehri, Kuzey Buz Denizi’ne dökülen en büyük nehirdir. Buradaki şehir turumuzun ardından öğle yemeğini yerel restoranda aldıktan sonra tren garına transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme trende.
22 MAYIS 2020 CUMA: IRKUTSK – OTEL KONAKLAMASI 
Kompartımanımızda alacağımız kahvaltı sonrası, Rusya’nın Çin ve Moğolistan ile ticaretinde önemli bir yere sahip, renkli gece yaşamı nedeni ile “Sibirya’nın Paris’i” diye adlandırılan İrkutsk şehrine varıyoruz. Şehrin eski bölgesinde ahşaptan yapılmış evlerin bulunduğu sokakları gezecek, öğle yemeğini yerel restoranda alacağız. Daha sonra Dük Volkhonski’nin ahşap evinde klasik müzik dinletisine katılacağız. Dinleti sonrası, şehirden 60 km mesafede bulunan Baykal Gölü kıyısındaki Listviyanka Köyü’ne transfer ve burada bulunan şale otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
23 MAYIS 2020 CUMARTESİ: BAYKAL GÖLÜ- TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA 
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Baykal Gölü’nde yapacağımız tekne gezisi için hareket ediyoruz. Dünyanın en büyük tatlı su rezervine sahip olan Baykal Gölü, aynı zamanda dünyanın en derin gölüdür. Uzunluğu 640 km, genişliği 100 km’yi bulan gölün en derin yeri 1642 km’dir. Bu rekoru ile Baykal Gölü aynı zamanda yeryüzündeki toplam tatlı suyun %20’sine sahiptir. Soğuk sularının ısısı nadiren 8 derecenin üzerine çıkar. Baykal gölü flora ve fauna bakımından önemli bir zenginliğe sahiptir. Yapılan araştırmalara göre burada 1700 çeşit bitki ve binlerce hayvan türü yaşamaktadır. Bunların 1083 çeşidine dünyanın başka hiçbir yerinde rastlanmaz. Baykal Gölü 23 bin metreküp su barındırır. Gölün bazı kısımlarında su o kadar berraktır ki 40 metre aşağısındaki canlılar ve bitkiler rahatça görülebilir. Öğle yemeğini piknik şeklinde alacağız. Gezimizin bitiminde İkutsk’a geri dönüyor ve şehir merkezinde yerel restoranda akşam yemeğini alıyoruz. Ardından tren garına transfer. Geceleme trende.
24 MAYIS 2020 PAZAR: ULAN UDE- OTEL KONAKLAMASI 
Sabah erken saatlerde İrkutsk ile Baykal Gölü arasında yer alan dağlık bölgeyi geçiyor ve Ulan Ude’ye varıyoruz. Ulan Ude Moğol kökenli Buryatların yaşadığı Özerk Buryat Cumhuriyeti’nin başkentidir. Şehir merkezinde alacağımız kahvaltı sonrası, şehir dışında bulunan ve Rusya’da Budizm’in merkezi kabul edilen Ivalginski Datsan Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Klasik Budist tapınaklarından çok farklı olan kompleksi gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyor ve Ulan Ude şehir turumuza başlıyoruz. Sovyet Meydanı, Arbat Caddesi ve 42 tonluk ağırlığı ile Dünyanın en büyük Lenin Büstü göreceğimiz önemli yerler arasındadır. Daha sonra otele transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.
25 MAYIS 2020 PAZARTESİ: MOĞOLİSTAN SINIR GEÇİŞİ-TRANS SİBİRYA TRENİ KONAKLAMA
Otelde alacağımız erken kahvaltı sonrası , tren garına transfer ve Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’a hareket. Yolculuğumuz sırasında Moğolistan sınır geçişi yapılacaktır. Tam gün sürecek tren yolculuğumuz sırasında öğle ve akşam yemekleri trenin restoranında alınacaktır. Geceleme trende.


26 MAYIS 2020 SALI: ULAN BATOR (GÖKTÜRK YAZITLARI-TONYUKUK ABİDESİ) – GERCAMP YURT ÇADIRI KONAKLAMASI 
Sabah erken saatlerde Moğolistan’a Ulan Bator şehrine varıyor ve kompartımanlarımızdan ayrılıp trenden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Kahvaltı sonrası Ulan Bator şehir turuna başlıyoruz. Sukhbatur Meydanı, Cengiz Han Meydanı ve çevresini gördükten sonra Ulusal Müze’yi ziyaret edeceğiz. Yerel restoranda alacağımız öğle yemeği sonrası, Tonyukuk Abideleri’ni görmek üzere hareket ediyoruz. Ulan Bator’un güneyinde yaklaşık iki saat mesafedeki bu anıt Göktürk Kaya Yazıtları’nın en önemlilerinden biridir. Büyük Türk devlet adamı ve başkumandan Tonyukuk tarafından yazılan abideler UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’ndedir. Bu önemli tur sonrası Moğol yaşantısını birebir göreceğimiz ve yaşayacağımız Yurt Çadırlarının bulunduğu bölgeye gidiyoruz. Gecelemeyi bir Moğol Göçmeni gibi Gercamp adı verilen Yurt Çadırlarında yapacağız. Akşam yemeği kampta alınacaktır.
27 MAYIS 2020 ÇARŞAMBA: ULAN BATOR – OTEL KONAKLAMASI 
Kahvaltı sonrası kamptan ayrılarak Moğolistan’ın ortalarında yer alan vadileri keşfetmek üzere hareket ediyoruz. Otobüs yolculuğumuz sırasında bölgenin en güzel kırsal manzaralarını ve uçsuz bucaksız Moğol steplerini görme imkanına sahip olacağız. Bugün Moğol yaşamının tarihçesi, yemekleri ve Moğol göçebelerinin günlük yaşamlarının sergilendiği bir etkinliğe katılacağız. Moğol usulü alacağımız öğle yemeği sonrası Şehir merkezindeki otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelde.
28 MAYIS 2020 PERŞEMBE: ULAN BATOR – İSTANBUL
Otelde alınacak kahvaltı sonrası havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 363 no.lu sefer ile 09:15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 12:55’de İstanbul Yeni Havalimanına varış ve turumuzun sonu.

İstanbul / Moskova – Ulan Bator THY ile ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti.
*THY’nin tüm havalimanı ve güvenlik vergileri.
*Moskova’dan Ulan Bator’a kadar 7 gece Trans Sibirya treninde konaklama
*Moskova’da 1 gece 5 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
*Ekaterinburg’ta 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
*Novosibirsk’te 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama  
*İrkutsk-Baykal Gölü kıyısı, Listviyanka Köyü’nde 1 gece butik otelde oda-kahvaltı konaklama
*Ulan Ude’de 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
*Ulan Bator’da 1 gece Gercampta(Yurt Çadırı), 1 gece 4 yıldızlı otelde oda-kahvaltı konaklama
*Trans Sibirya treninde ikramlar (çay, kahve, alkollü ve alkolsüz içecekler)
*Bütün öğle ve akşam yemekleri. (Yemekler, tren saatleri ve program akışına göre, yerel restoranlarda, otellerde ve trenlerde verilmektedir)
*Yolculuk esnasında bazı alkollü ve alkolsüz içecek ikramları.
*Programda belirtilen tüm turlar
*Programda belirtilen tüm transferler
*Yerel rehberlik hizmetleri
NOT:Otel isimleri seyahat başlangıcından 15 gün önce bildirilecektir.

*Lokal rehber, şoför ve Tren Kompartıman görevlileri servis ücretleri. Tüm paket için kişi başı 150 Euro olup, tur sırasında nakit olarak ödenmelidir
*Kişisel harcamalar ve otel ekstraları
*Yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar
*Rusya Vize ücreti (165 Euro)
*Seyahat Sağlık ve Seyahat iptal sigortası
*Yurt dışı çıkış harcı
*ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Three Season Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Three Season Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**
İPTAL ŞARTLARI:       
Tur Hareket tarihine; 
-120 gün kala %50  
-119 gün – 60 gün arası %75   
-59 gün – hareket günü arası %100 ceza uygulanır.  
NOT: Yukarıdaki iptal şartları sadece tren kısmı içindir. Uçak bileti ve vize ücreti kesintileri ayrıca yansıtılır.